در طراحی دکورهای تلویزیونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در طراحی دکورهای تلویزیونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

۴ ماه پیش ۲۷۷ بازدید

در ساخت دکور برنامه های تلویزیونی موارد گوناگونی دخیل هستند. این جذابیت بصری می تواند در نگاه اول نظر مخاطب را به خود جلب کند. امروزه انتظار تماشاگران از دکور استودیوهای تلویزیونی بسیار افزایش یافته و آن ها مشتاق هستند طرح های جدید و حرفه ای را روی صفحه مشاهده کنند. مخصوصا در برنامه های منحصر به فرد و پربیننده، طراحی یک دکور زیبا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نوع طراحی دکور کمک به سزایی در جذب بیننده می کند.

در رسانه ملی به دلیل تولید و پخش برنامه های مختلف، طراحی های دکور متنوع و گسترده ای را مشاهده می کنیم. رعایت کردن اصول طراحی درجذابیت و هر چه بهتر ارائه شدن این دکورها بسیار تاثیر گزار است. ازجمله این اصول می توان به  فرم، رنگ، میزانسن، حرکت دوربین، دکوپاژ، نوع دوربین ها و نوع برنامه ای که کارمی شود، اشاره کرد.

 

دکور استودیو کودک شو

 

معمولا در طراحی دکور استودیو های تلویزیونی  از LED استفاده می شود که  باید مطابق با هدف برنامه طراحی شود. طراح براساس اصول زیباشناسی و نوع برنامه دکور را طراحی می کند. یک نکته بسیار مهم دیگر در طراحی دکور مناطقی که وسایل مورد نیاز نصب و اجرا در آن قرار می گیرد این است که باید محیط  مناسبی برای کابل ها وجود داشته باشد. می توانید برای طراحی و اجرای دکورهای خود به تیم متخصص و حرفه ای آوانمانور اعتماد کنید.

 

دکور استودیو عصرجدید

دکور استودیو دعوت

 

و اما دو نکته مهم ...

  1. برای استودیو های تلویزیونی یک طراحی و پیش زمینه تمیز بسیار اهمیت دارد. از یک استودیو می توان برای برنامه های مختلف استفاده کرد تا هزینه آن نیز به صرفه تر باشد. اگر می خواهید با یک استودیو بیش از یک برنامه بسازید، ابتدا باید پیشینه فناوری آن  مناسب باشد یعنی تصاویر و داده ها به آسانی به دوربین ها، میکروفون ها و صفحه نمایش ارسال شوند. اگر چنین جزئیاتی به خوبی رعایت شود، استودیو تلویزیونی عالی و کاربردی در انتظار شما خواهد بود.

 

  1. ایجاد محیط مناسب برای استودیوهای تلویزیونی به همراه طرح هایی با فناوری و زیبایی بالا، بیشتر مورد پسند بیننده قرار می گیرد. یک بیننده در استودیو به دنبال دکوری حرفه ای است. بنابراین محیط بسیار اهمیت دارد. همچنین چراغ استودیو تلویزیون باید از زاویه مناسب تنظیم شود. با انعکاس واضح تر افرادی که در پخش ظاهر می شوند، شرایط مناسبی در مورد زاویه نور دوربین بدست می آید.

 

دکور استودیو یک یک

دکور استودیو همین امشب همین امروز

 

جمع بندی:

امروزه مخاطبان ساعات زیادی را به تماشای تلویزیون مخصوصا ویژه برنامه ها می پردازند. با طراحی دکوری مناسب به دیده شدن یک برنامه تلویزیونی میتوان کمک به سزایی کرد.هماهنگ بودن دکور با هدف و محتوای برنامه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ضمن نیازی  نیست بودجه زیادی برای طراحی دکور صرف کرد بلکه داشتن دید هنری کافی بسیار مهم و تاثیرگزار است.

برای مشاهده تمام  نمونه کارهای ما میتوانید به این لینک مراجعه کرده و یا برای مشاوره با شماره  02177963540 تماس حاصل فرمایید.