تابلو ال ای دی

تابلو ال ای دی

۱۰ ماه پیش ۴۴۱ بازدید

تابلو LED  نوعی نمایشگر دیجیتال است که از لامپ های ال ای دی تشکیل شده است. تابلو ال ای دی در مقایسه با تابلوهای دیگر مثل تابلو نئون ، تابلو فلکسی و بنر بهتر بوده و جذابیت بصری بیشتری دارد چون نوشته و تصاویر را به حرکت در می آورد.

 

انواع تابلو ال ای دی :

تابلو ال ای دی ثابت :  در این نوع تابلو نوشته و تصاویر نمایشی به صورت ثابت و بدون تحرک هستند و فقط از خود نور ساطع کرده و ذهن بیننده را درگیر می کنند .

تابلو ال ای دی روان :  در این نوع تابلو نوشته و تصاویر حرکت می کنند و دارای انیمیشن زیبایی هستند. تابلو ال ای روان به مدل های زیر تقسیم می شود:

تابلو ال ای دی تک رنگ :  در این نوع تابلو فقط یک رنگ به معرض نمایش در می آید. مثلا اگر شما رنگ قرمز را برای تابلوی تبلیغاتی خودتان انتخاب می کنید همه نوشته ها و تصاویر با رنگ قرمز به نمایش گذاشته می شوند.

تابلو ال ای دی سه رنگ :  این نوع تابلو ها دارای سه رنگ مجزا هستند. مثلا می توانید بخشی از متن را با رنگ قرمز ،  بخشی سبز و بخشی هم با یک رنگ دیگر به نمایش بگذارید.

تابلو ال ای دی تمام رنگ :  این نوع تابلو برآورده کننده تمام انتظارات مشتری از یک تابلوی تبلیغاتی می باشد که می توانید در آن هر چیزی شامل فیلم، عکس، تیزرهای تبلیغاتی و متن ها را به نمایش بگذارید.

 

قطعات تشکیل دهنده تابلو ال ای دی :

ماژول : ماژول های ال ای دی بلوک های آماده ای هستند که از کنار هم قرارگرفتن آن ها در قاب مخصوص، روشنایی یک تابلو ال ای دی فراهم می شود . در صورت خرابی ، ماژول ها به راحتی قابل تعویض هستند. رنگ ماژول ها تعیین کننده رنگ ال ای دی شماست و ماژول های فول کالر تمامی رنگ ها را به معرض اجرا در می آورند.

برد کنترل : برد کنترل وظیفه برنامه ریزی و مدیریت نمایش LED را بر عهده دارد. این بردها را می توان به دو صورت به تابلو متصل نمود یا به صورت دائم در پشت تابلو قرار می گیرد و یا در حافظه تابلو ذخیره کرده و آن را بر می داریم .

منبع تغذیه تابلو LED : پاور و یا منبع تغذیه قسمتی است که جریان برق مورد نیاز را به برد کنترل و ماژول ها انتقال می دهد. باید بین جریان عبوری ماژول ها ، پاور و منبع تغذیه هماهنگی ایجاد شود .

واشر آب بندی : برای جلوگیری از  نفوذ آب به داخل تابلو روان از واشرها و چسب های مخصوص استفاده می شود .

 

مزایای تابلو ال ای دی:

  • جذابیت بصری بیشتر نسبت به تابلو نئون
  • مصرف برق کم
  • طول عمر زیاد
  • ضد آب
  • مقاوم در برابر ضربه
  • تنظیم نور به اندازه دلخواه
  • استفاده از تصاویر انیمیشنی زیبا در هنگام نمایش
  • تعویض راحت ماژول ها در هنگام خرابی
  • در صورت استفاده از ماژول تک رنگ یا سه رنگ می توانید نوع رنگ نوشته خود را با تغییر ماژول ها تعویض و تغییر دهید