آشنایی با طراحی دکور برنامه تلویزیونی

آشنایی با طراحی دکور برنامه تلویزیونی

۱ هفته پیش ۱۸ بازدید

طراحی دکور برنامه تلویزیونی به عوامل مختلفی بستگی دارد و یکی از مهمترین فاکتورهای جذب مخاطب می باشد. دکور برنامه نشان دهنده ی نوع و محتوا آن برنامه است که با صحنه پردازی حرفه ای به جلوه های بصری کمک به سزایی می کند. هدف از یک طراحی زیبا و خاص، ایجاد فضایی چشم نواز و تاثیر گزار است که باعث ارتباط بهتر با مخاطب می شود.
طراحی دکور برنامه تلویزیونی دارای چند مرحله است که برای شما شرح داده ایم.با ما همراه باشید...

 

طراحی دکور کودک شو


1-    آمادگی :  طراح دکور باید نسبت به موضوع برنامه آگاهی داشته باشد و با ایده های جدید و خلاقانه نسبت به طراحی دکور اقدام کند.

2-    اجرا : برای ساخت دکور باید مهات هایی همچون نقاشی، گرافیک، عکاسی، نقشه کشی، شناخت مصالح و ... داشته باشید تا کار شما را برای طراحی دکور راحت کند.

3-    سبک طراحی دکور : نسبت به نوع برنامه و پیامی که به مخاطب انتقال می دهید از سبک یا شیوه خاصی استفاده کنید. برنامه های تخیلی، تاریخی، علمی و ... هرکدام سبک مخصوص به خود را دارند که مسیر طراحی را هدایت می کند. برنامه های معمولی اغلب دکورهای ساده و کم هزینه ای دارند.

 

ساخت دکور سه ستاره4-    ساخت ماکت دکور : با استفاده از وسایلی مثل مقوا، فوم، کاغذ، گچ و ... شروع به ساخت دکور کنید. ماکت باید مطابق با دکور واقعی باشد و تمام بخش ها و اجزا را با ظرافت و زیبایی بسازید. حتی می توانید شرایط فیلم برداری و نور پردازی را هم در ماکت خود اجرا کنید.

5-    هماهنگی با عوامل برنامه : کارگردان و بقیه افراد سازننده برنامه می توانند با انتقال فضای ذهنیشون، شما را در طراحی بهتر و حرفه ای تر یاری کنند. حتما در نظر داشته باشید که در حین طراحی به مونتاژ و جمع آوری دکور توجه داشته باشید.

6-    ساخت دکور : بعدا از تائید نهایی کارگردان شروع به ساخت دکور کنید. نسبت به نوع آسانی یا پیچیدگی دکور و صحنه و با هماهنگی عوامل برنامه می توانید دکور خود را اجرا کنید. موقع اجرا حواستان به جزئیات پلان ها، نما و برش باشد تا پرسش و ابهامی درمورد کار شما ایجاد نشود.

 

طراحی دکور ماه عسل


هزینه ساخت دکور برنامه تلویزیونی :
معمولا برای ساخت دکور یک میزان بودجه ای در نظر گرفته می شود.دکورهای معمولی با هزینه ای کم و دکور های پیچیده و حرفه ای هزینه های بیشتری دارند. تیم آوانمانور با چندین سال سابقه در طراحی دکورهای حرفه ای برنامه هایی مثل عصرجدید، کودک شو، اعجوبه ها، ماه عسل، هوش برتر و ... می تواند شما را در این امر راهنمایی کند. برای مشاهده تمام نمونه کارهای ما میتوانید به این لینک مراجعه کرده و یا برای مشاوره با شماره 02177963540 تماس حاصل فرمایید. تیم متخصص ما با توجه به مواد و مصالح موجود سعی میکند بهترین دکور را نسبت به بودجه شما طراحی و اجرا کند.

 

ساخت دکور کودک شو


جمع بندی:
یک طراح دکور باید دانشی به روز داشته باشد تا بتواند جدیدترین و حرفه ای ترین دکور را طراحی کند. شما باید ذائقه مخاطب را نیز در طراحی دکور پوشش بدهید تا رضایت را به همراه داشته باشید. این کار هم مثل بقیه مشاغل نیازمند علاقه فراوان است. اوانمانور با بهرمندی از دانش تخصصی همکاران خود شما را در حوزه های مشاوره، طراحی، نصب، فروش و اجاره راهنمایی کرده و در معرفی بهتر  به مخاطب یاری می رساند.