تلویزیون شهری، تلویزیون های غول پیکیری هستند که بر روی دکل های بزرگ نصب شده و به صورت آنلاین و آفلاین مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی این تلویزیون ها در تبلیغات شهری است که اثر فوق العاده ای دارد. علاوه بر قیمت آن، موارد دیگری هم وجود دارد که باعث می شود بازدهی کار شما افزایش پیدا کند. قبل از خرید بهتر است با اصطلاحات تلویزیون شهری آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید. ما این اصطلاحات را با زبانی ساده برای شما شرح داده ایم. با ما همراه باشید…

اصطلاحات اصلی تلویزیون شهری :

  • داخل سالن یا indoor :

از این مدل تلویزیون شهری در فضاهای داخلی و سر پوشیده استفاده می شود. این تلویزیون ها ضد آب نیستند و به دلیل کیفیت پایین تر نمایش در فضاهای بسته مانند استادیوم های ورزشی، سالن های کنفرانس، سالن های آنفی تئاتر، سالن فرودگاه ها و سالن مترو استفاده می شوند.

  • بیرون سالن یا outdoor :

از این مدل تلویزیون شهری در فضاهای باز و یا در سطح شهر استفاده می شود. این تلویزیون ها ضد آب، تا حدی ضد ضربه و دارای قدرت نمایش خوبی هستند به همین دلیل از آن ها در میادین شهر، مجتمع های تجاری، سر در سازمان های دولتی و خصوصی، پارک ها، دانشگاه ها و غیره استفاده می شوند.

  • پیکسل:

به مجموعه تکی یا سه تایی کنار هم قرار گرفته شده ال ای دی و یا اس ام دی، یک پیکسل می گویند.

  • دات پیچ:

دات پیچ فاصله بین دو پیکسل است که کیفیت تصویر تلویزیون را در فواصل مختلف مشخص می کند. این عدد را با حرف P نمایش می دهند و هر چقدر عدد آن کمتر باشد کیفیت صفحه نمایش بالاتر است.

اصطلاحات تخصصی تلویزیون شهری:

  • منبع تغذیه:

منبع تغذیه تهیه کننده برق همه ی تجهیزات تلویزیون شهری است و جریان الکتریسیته را به ماژول ها می رساند.

  • برد کنترل:

برد کنترل یک برد الکتریکی است که وظیفه آن  پردازندگی سیستم می باشد و در انواع مختلف آفلاین و آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله درون کابینت نصب می شود.

تلویزیون شهری برج میلاد

اصطلاحات فرعی:

  • ال ای دی:

ال ای دی، دیوود ساطع کننده نور می باشد که در رنگ های مختلف تولید می شود.

  • اس ام دی:

اس ام دی، تولیدکننده نور است که با استفاده از تکنولوژی به روز شده و هم سطح بورد ماژول می باشد.

  • ماژول:

ماژول به قطعه مهمی از تلویزیون می گویند که مجموع پیکسل ها و بورد و ای سی را در بر دارد و باعث ساخت یک نمایشگر می شود.

  • کابینت یا فرم:

کابینت به قابی می گویند که چند ماژول را کنار هم نگه می دارد. این وسیله اغلب فلزی است و در سایز های مختلف تولید می شود.

جمع بندی:

این خلاصه ای از مهم ترین و پرکاربردترین اصطلاحات تلویزیون شهری است. با دانستن این اصطلاحات می توانید خرید باکیفیت تر و مطمئن تری داشته باشید. البته این اصطلاحات بسیار گسترده تر بوده و دنیای تلویزیون شهری بسیار وسیع است. برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های 02177963540 یا 02177963541 تماس حاصل فرمائید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی تمام سوالات و نیازهای شما هستند.