توضیحات پروژه

دکور برنامه تلویزیونی با آوانمانور

دکور برنامه تلویزیونی از لحاظ کیفیت و خلاقیت اهمیت به سزایی دارد. یک دکور زیبا هویت برنامه را تعیین می کند و باعث جذب بیشتر مخاطب می شود. در مقابل آن دکور و نور پردازی نامناسب و غیر حرفه ای جذابیت برنامه را به شدت کاهش می دهد زیرا اولین چیزی که مخاطب می بیند و با آن ارتباط برقرار می کند، دکور برنامه تلویزیونی است.

در دکورهای تلویزیونی مهمترین نکته تناسب دکور با محتوای برنامه است که نقش مهمی در انتقال پیام به مخاطب دارد. دکور باید با نوع برنامه هماهنگ باشد. به طور مثال دکور یک برنامه ورزشی با برنامه سیاسی یا اجتماعی بسیار متفاوت است. دکورهای متحرک و هیجان انگیر باعث ترغیب بیشتر بیننده برای تماشای برنامه می شود. ما با بهرمندی از دانش تخصصی همکاران خود شما را در حوزه های مشاوره، طراحی و نصب انواع دکورهای برنامه تلویزیونی راهنمایی کرده و شما را در معرفی بهتر به مخاطب یاری می رسانیم.

ویژگی دکور برنامه تلویزیونی:

یک برنامه مجموعه‌ای از دکور، نور، لباس، عوامل انسانی و… است. در این دکورها اگر تصویر و مجموعه رنگ و فرم و… به صورت هماهنگ و مطلوب نباشد، از یک رادیوی خوب نا کارآمدتر خواهد بود. در دکورهای تلویزیونی باید جذابیت بصری ایجاد کرد. بدون تردید هماهنگی و زیبایی تصویر که عمده آن دکور است ضمن جذب مخاطبان، باعث سهولت درک موضوع و مفاهیم برنامه می‌شود. تیم آوانمانور با چندین سال سابقه در طراحی دکورهای حرفه ای برنامه هایی مثل عصرجدید، کودک شو، اعجوبه ها، ماه عسل، هوش برتر و … می تواند شما را در این امر راهنمایی کند.

مراحل طراحی دکور برنامه تلویزیونی:

  1. آمادگی :  طراح دکور باید نسبت به موضوع برنامه آگاهی داشته باشد و با ایده های جدید و خلاقانه نسبت به طراحی دکور اقدام کند.
  2. اجرا : برای ساخت دکور باید مهارت هایی همچون نقاشی، گرافیک، عکاسی، نقشه کشی، شناخت مصالح و … داشته باشید تا کار شما را برای طراحی دکور راحت کند.
  3. سبک طراحی دکور : نسبت به نوع برنامه و پیامی که به مخاطب انتقال می دهید از سبک یا شیوه خاصی استفاده کنید. برنامه های تخیلی، تاریخی، علمی و … هرکدام سبک مخصوص به خود را دارند که مسیر طراحی را هدایت می کند. برنامه های معمولی اغلب دکورهای ساده و کم هزینه ای دارند.
  4. ساخت ماکت دکور : با استفاده از وسایلی مثل مقوا، فوم، کاغذ، گچ و … شروع به ساخت دکور کنید. ماکت باید مطابق با دکور واقعی باشد و تمام بخش ها و اجزا را با ظرافت و زیبایی بسازید. حتی می توانید شرایط فیلم برداری و نور پردازی را هم در ماکت خود اجرا کنید.
  5. هماهنگی با عوامل برنامه : کارگردان و بقیه افراد سازننده برنامه می توانند با انتقال فضای ذهنیشون، شما را در طراحی بهتر و حرفه ای تر یاری کنند. حتما در نظر داشته باشید که در حین طراحی به مونتاژ و جمع آوری دکور توجه داشته باشید.
  6. ساخت دکور : بعدا از تائید نهایی کارگردان شروع به ساخت دکور کنید. نسبت به نوع آسانی یا پیچیدگی دکور و صحنه و با هماهنگی عوامل برنامه می توانید دکور خود را اجرا کنید. موقع اجرا حواستان به جزئیات پلان ها، نما و برش باشد تا پرسش و ابهامی درمورد کار شما ایجاد نشود.

نحوه ارتباط با ما:

برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های 02177963540 یا 02177963541 تماس حاصل فرمائید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی تمام سوالات و نیازهای شما هستند.

برای مشاهده نمونه کارهای دیگر به صفحات ” تلویزیون شهری ” ، ” دکور همایش ” ، ” غرفه سازی نمایشگاهی ” و یا ” دکور ال ای دی ” مراجعه فرمائید. همچنین می توانید برای اطلاع از جدیدترین نمونه کارهای ما ” صفحه اینستاگرام آوانمانور ” را دنبال کنید.

نمونه کارها