ویدئو وال یا دیوار ویدئویی نمایشگر بزرگی با یک صفحه ویدیویی است که در کنار هم ثابت هستند تا یک صفحه منطقی واحد تشکیل دهند. با استفاده از صفحه نمایش های رایانه ای LCD یا LED ، تلویزیون های سنتی و پروژکتورهای ویدئویی می توان ویدئو وال ایجاد کرد. این نمایشگر می تواند در شکل مربع یا مستطیل شکل بگیرد.

هنگامی که یک ویدئو وال با ترکیب چندین فیلم ایجاد می شود، صفحه نمایش های مورد استفاده اغلب دارای لبه های بسیار نازک به نام bezels هستند تا در تصویر بین صفحه نمایش فاصله کمتری ایجاد کنند. صفحه ها معمولاً به صورت زنجیره ای  به یکدیگر متصل می شوند به گونه ای که یک فرمان مانند روشن یا خاموش کردن به ویدئو به طور همزمان روی همه صفحه ها کار می کند. امروزه دیدن صفحه های Videowall در اکثر شرکت های بزرگ امکان پذیر است. این وسیله اجازه می دهد یک فیلم بدون هیچ گونه تحریف و با استفاده از چندین صفحه نمایش پخش شود. بنابراین می توانید با استفاده از چندین صفحه در یک منطقه گسترده ، فیلم های عظیم و یا نمایش های مختلف تهیه کنید.

بزرگترین مزیت این است که تصویر حتی در صورت وجود نوار بین صفحه نمایش ، تحریف نشده است. به جای پرداخت پول زیاد برای یک صفحه نمایش غول پیکر ، می توانید با ترکیبی از صفحه نمایش های LCD ارزان قیمت به هدف خود برسید. نه تنها از صفحه نمایش های LCD در سیستم های Videowall استفاده می شود بلکه از تلویزیون های DLP یا LED نیز می توان استفاده کرد. بسته به شرایط محیط می توان یکی از این موارد را انتخاب کرد. عامل مهم در مرحله انتخاب ، برق و ولتاژ است. بنابراین ، مناسب ترین نوع صفحه تلویزیون را با توجه به جریان الکتریکی انتخاب کنید.

اکران فیلم زرد

ویدئو وال در کجا استفاده می شود؟

امروز وقتی در خیابان راه می رویم ، با صفحه نمایش های ویدئویی زیادی روبه رو می شویم. استفاده از آن برای تیزرهای تبلیغاتی، به ویژه برای تبلیغات در خارج از مراکز خرید، بسیار گسترده شده است. مراکز خرید از سیستم videowall در مقیاس های بسیار بزرگ استفاده می کنند. جدا از آن، فروشگاه های مواد غذایی یا فروشگاه های پوشاک نیز می توانند از این وسیله استفاده کنند و تجارت خود را به بهترین شکل ارتقا داده و پتانسیل خود را در جذب مشتری افزایش دهند.

مشاهده انواع دکور ال ای دی آوانمانور

تماشای دکور ال ای دی

شما می توانید با استفاده از سیستم ویدئو وال برای تجارت خود فروش بیشتری کسب کنید و فروشگاه خود را به یک منطقه قابل توجه تبدیل کنید. با آگهی های تبلیغاتی قابل توجهی که در صفحه های ویدئو وال پخش خواهید کرد ، ممکن است مشتریان قبل از ورود به فروشگاه شما نسبت به محتوا کنجکاو شوند. بنابراین ، شما مشتریان بالقوه خود را بیش از حد افزایش خواهید داد.

پردیس ملت اکران فیلم

چگونه سیستم های دیوار ویدئویی ایجاد کنیم؟

ابتدا برای نصب سیستم به برخی تجهیزات نیاز خواهید داشت. آنها عبارتند از: وضوح ورودی کامل HD و WUXGA 1 ورودی HDMI و چهار خروجی. قابلیت کنترل باید روی پنل جلویی باشد. شما باید گزینه های بروزرسانی سیستم عامل را از طریق شبکه IP و سرور وب داشته باشید. اینها به شما امکان می دهد ویدیوها را پخش کنید ، به راحتی تغییرات ایجاد کرده و علیه هکرها اقدام کنید. هنگامی که امنیت لازم انجام نشده باشد، فیلم شخصی که از fire wallبالاتر است می تواند به جای فیلم های شما روی صفحه های ویدئویی پخش شود. اگر می خواهید در شرایط سختی قرار نگیرید، باید به بروزرسانی های سیستم عامل توجه کنید.

نتیجه گیری:

ویدئو وال (VIDEO WALL ) یک نمایشگر عریض است که 24 ساعته و در تمام روزهای هفته می تواند انواع فیلم های شما را با فرمت های مختلف پخش کند. این نمایشگر نرم افزار فارسی نیز دارد و می توانید با آن ویدئو های خود را در سایز و موقعیت های مختلف پخش کنید. کار با این نرم افزار بسیار راحت و حرفه ای است. پیشنهاد می شود برای بازدهی بیشتر تبلیغات خود از این نوع نمایشگرها استفاده کنید.