چند دهه قبل، بیلبوردها یکی از راه‌های تبلیغاتی بسیار پرارزش محسوب می‌شدند که در شهرها، جاده‌ ها و خیابان‌ ها دیده می‌شد ولی از آنجا که در عصر تکنولوژی و پیشرفت زندگی می‌کنیم، بازاریابان مجبور به ایجاد روش‌ های نوین تبلیغاتی هستند تا مخاطبین بیشتری به خود جذب کنند.

تلویزیون های غول پیکر کدامند؟

نمایشگرهای بزرگ یا صفحات نمایشگر غول پیکر، از فناوری صوتی و تصویری فوق العاده ای ساخته شده‌اند که بهترین تجربه سینمایی را به مخاطب منتقل می کنند. تلویزیون های شهری قدرت نمایش و وضوح خیره کننده ‌ای داشته و مخاطب را به خود جذب می‌کنند. به همین دلیل امروزه یکی از بهترین راه ‌های تبلیغات در دنیا به شمار می‌آیند.

قبلا یک تصور اشتباه بین مردم وجود داشت که هرچه صفحه نمایشگر بزرگتر باشد، کیفیت تصویر کمتر می ‌شود. این تصور کاملا اشتباه است. صفحات نمایشگر از ال ای دی کیفیت بالایی دارند. همچنین کیفیت ساخت خود صفحه نمایشگر نیز دارای وضوح تصویر بسیار بالایی هست و بر اساس شرایط محیطی ساخته می‌شوند. به طوری که حتی در نورمستقیم آفتاب نیز بهترین، شفاف‌ترین و واضح ‌ترین تصویر را به بیننده ارائه می ‌دهند.

نصب تلویزیون غول پیکر

ویژگی تلویزیون های غول پیکر شهری :

 • ضد آب بودن

  ضد آب بودن این صفحات نمایش، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا که ممکن است این صفحات در مناطق رطوبتی و باران ‌خیز استفاده شوند. ضد آب بودن و مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت یکی از شروط اصلی تایید کیفیت این صفحات نمایش است. همچنین پس از مدتی برای پاک کردن گرد و خاک نشسته بر روی این تلویزیون ها نیاز به شستشوی تخصصی است. همین دلیلی دیگر برای ضد آب بودن این صفحات است.

 • وضوح تصویر در نور خورشید

  از آنجا که صفحات نمایش کوچک و رایج مانند گوشی ‌های همراه، در نور مستقیم آفتاب به علت تابش مستقیم و نور شدید، دید کاربر را با اشکال مواجه می‌کنند، این تصور غلط وجود دارد که صفحات نمایشگر برای نمایش تصویر در نور شدید آفتاب با مشکل مواجه می‌شوند. این در حالیست که طراحی تلویزیون های غول پیکر به نحویست که در جاده‌ها، خیابان‌ها و محیط باز نصب شوند. بنابراین در آن‌ها صنعتی به کار رفته است که باعث می‌شود بهترین وضوح تصویر در نور مستقیم و شدید آفتاب را به شمما ارائه دهند.

 • ضد ضربه

  از آنجا که تلویزیون های غول پیکر شهری outdoor در محیط و فضای باز نصب می‌شوند، لازم است ضد ضربه باشند. چرا که ممکن است ناخواسته اجسام متفاوتی به سمت آن‌ها پرتاب شود.

 • قابلیت نمایش هرگونه فرمت تصویر و فیلم

  یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در تلویزیون های غول پیکر قابلیت نمایش فرمت‌های گوناگون تصویر و کلیپ است که به راحتی نمایش دهد. زیرا هر تولید کننده و کسب و کاری، تصاویر و یا کلیپ ‌های معرفی محصول خود را با فرمتی مشخص تولید می‌کند. بنابراین لازم است گستره نمایش فرمت‌های مختلف در این صفحات نمایشگر غول پیکر،وسیع باشد.

 • پورت های HDMI و USB

  تلویزیون های غول پیکر شهری باید دارای پورت های HDMI و USB باشند که به راحتی بتوان از طریق این پورت‌ها نمایش زنده را به خوبی و بدون مکث و شکاف انجام داد.

 • عدم وجود شکاف

  تلویزیون های غول پیکر شهری باید وضوح تصویر بالا و نمایش یکپارچه و بدون وجود هیچگونه شکاف داشته باشند.

جمع بندی:

سایز و اندازه تبلیغات بسیار اهمیت دارد. هرچه تبلیغات شما بیشتر به چشم بیاید، امکان جذب مخاطب بیشتر خواهد بود. تلویزیون های شهری غول پیکر مانند یک معجزه وارد صنعت تبلیغات شده و این صنعت را زیر و رو کرده اند. این تلویزیون ‌ها محصولات را به بهترین شکل ممکن به مشتریان معرفی می کنند و امروزه سهم بزرگی در صنعت تبلیغات را به خود اختصاص داده‌ اند. این نکته را فراموش نکنید که :

تبلیغات بیشتر = فروش بیشتر